Toczenie

Tokarka-mazakToczenie jest najbardziej powszechnym sposobem obróbki skrawaniem, polegający na tym że obrabiany przedmiot wykonuje ruch obrotowy, a narzędzie (nóż tokarski) – ruch liniowy. Toczenie CNC odbywa się na tokarkach ze sterowaniem numerycznym.
Podstawową odmianą toczenia jest: toczenie wzdłużne lub toczenie poprzeczne. Toczenie wzdłużne wykonywane jest w ten sposób, że kierunek noża jet równoległy do osi obrotu obrabianego przedmiotu. Toczenie wzdłużne może być zewnętrzne tzw. obtaczanie, lub wewnętrzne tzw. wytaczanie. Toczenie poprzeczne czyli tzw. planowanie, gdzie kierunek ruchu noża jest prostopadły do osi obrotu przedmiotu. 
 
Zainstalowane w naszej firmie tokarki CNC pozwalają na wykonanie usługi toczenia z największą precyzją, jak i szybkością. Drugie wrzeciono umożliwia przechwyt detalu obrabianego, dzięki czemu ograniczamy stratę czasu na odwracanie obrabianego materiału i obróbkę finalną podczas jednej operacji. Z kolei oś Y, w którą są wyposażone nasze tokarki pozwalają nam na powiększenie możliwości obróbczych o możliwość frezowania.
 
Zapraszamy do skorzystania z usługi toczenia CNC w naszej firmie.

Formularz kontaktowy dot. Obróbki CNC

14 + 3 =