Frezowanie CNC

image001

Skrawanie to jeden z procesów technologicznych, któremu poddawane są metale. Metoda ta polega na zmianie kształtów, wymiarów oraz jakości powierzchni obrabianych przedmiotów poprzez częściowe usuwanie ich materiału za pomocą precyzyjnych narzędzi do frezowania.

Profesjonalne usługi frezowania CNC dla Klientów z całego Śląska!

Obróbka skrawaniem odbywa się przy pomocy wieloostrzowego narzędzia zwanego frezem, który umieszczony jest na frezarce CNC, czyli obrabiarce sterowanej numerycznie. Podczas pracy narzędzie wykonuje charakterystyczne ruchy – obrotowy oraz posuwowy. W zależności od nich możemy rozróżnić frezowanie przeciwbieżne i współbieżne. Biorąc pod uwagę położenie osi obrotu freza względem obrabianego materiału, frezowanie dzielimy na czołowe oraz obrotowe.

Centrum obróbki CNC

Specjaliści naszej firmy używają różnego rodzaju frezarek CNC przystosowanych zarówno do pracy dotyczącej produkcji detalicznej, jak i wielkoseryjnej. Posiadamy frezarki 3, 4 oraz 5-osiowe. Korzystamy z urządzeń pochodzących od sprawdzonych producentów np. Mazak VTC 800/30 SR, które dzięki odpowiedniej przestrzeni roboczej pozwala na zastosowanie obróbki wielkogabarytowej. Ofertę usług CNC kierujemy do firm z branży energetycznej, medycznej, motoryzacyjnej czy lotniczej.

 

 

Wyślij zapytanie dot. usługi frezowania cnc

3 + 8 =