Obróbka skrawaniem CNC

obróbka cnc

Jednym z procesów technologicznych obróbki metali jest obróbka skrawaniem. Obróbka skrawaniem polega na nadawaniu obrabianym przedmiotom żądanych kształtów, wymiarów oraz jakości powierzchni przez częściowe usuwanie ich materiału narzędziami skrawającymi.

Frezowanie CNC jest jednym z rodzajów takiej obróbki i dotyczy skrawania za pomocą wieloostrzowego narzędzia czyli frezu na obrabiarce sterowanej numerycznie, zwanej frezarką CNC. Podczas frezowania ruch obrotowy wykonuje narzędzie, zaś ruch posuwowy przedmiot obrabiany lub też narzędzie. W zależności od położenia osi obrotu freza względem obrabianej powierzchni rozróżnia się frezowanie obwodowe i czołowe. W zależności od ruchu posuwowego w stosunku do ruchu roboczego rozróżnia się frezowanie współbieżne i przeciwbieżne.

Gatner Technology Group — obróbka skrawaniem, toczenie, frezowanie, usługi pomiarowe

Nowoczesny park maszynowy naszej firmy jest wyposażony w różnego rodzaju profesjonalne frezarki CNC. Urządzeniem flagowym jest frezarka Mazak VTC 800/30 SR, gdzie przestrzeń robocza o wymiarach 3500 mm x 820 mm pozwala nam na zastosowanie obróbki wielkogabarytowej. Maszyny te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby sprostać wymaganiom dotyczącym zarówno produkcji wieloseryjnej, jak i pojedynczym, skomplikowanym detalom.

Frezowanie CNC w naszej firmie odbywa się na frezarkach, które mogą pracować w 3, 4 i 5-ciu osiach, co pozwala nam na zaoferowanie usługi dla wielu gałęzi przemysłu między innymi dla branży motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej i energetyki.

Obróbka odlewów i innych materiałów

Obrabiamy materiały takie jak stopy miedzi i inne metale kolorowe (mosiądz, brąz itp.), tytan, stale nierdzewne i kwasoodporne, odprężone stopy aluminium, tworzywa sztuczne, drewno i jego pochodne, laminaty, konstrukcyjne tworzywa sztuczne (poliamid, POM, poliwęglan itp.), a także staron, corian i wiele innych. Każda usługa związana z obróbką CNC wykonywana jest precyzyjnie i z zachowaniem najwyższych standardów. Dzięki doświadczeniu w branży, korzystaniu ze sprawdzonych metod, innowacyjnych rozwiązań oraz wysokiej klasy sprzętu i narzędzi pomiarowych jesteśmy w stanie wykonywać precyzyjne usługi obróbki CNC. Klientom naszej firmy dostarczamy części dla przemysłu lotniczego, branży medycznej i automotive, formy rozdmuchowe, modele 3D, formy odlewnicze, a także części do form wtryskowych, wykrojników i tłoczników.

Obróbka ubytkowa stali nierdzewnej, węglika spiekanego, odkuwek matrycowych i innych materiałów to nasza specjalność. Wykonujemy usługi CNC dopasowane do potrzeb naszych Klientów oraz wymagań rynku polskiego i europejskiego. Zapewniamy doskonałą jakość obrabianych powierzchni, wysoką powtarzalność produkcji, dokładność wykonania detali oraz elastyczność. Gwarantujemy również atrakcyjny cennik usług oraz terminową realizację zleceń.

Zaufaj specjalistom z Gatner Technology Group

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą — serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usługi frezowania CNC, w przypadku jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu.