Obróbka skrawaniem CNC

Obróbka CNC, Centrum obróbki CNCJednym z procesów technologicznych obróbki metali jest obróbka skrawaniem. Obróbka skrawaniem polega na nadawaniu obrabianym przedmiotom żądanych kształtów, wymiarów oraz jakości powierzchni przez częściowe usuwanie ich materiału narzędziami skrawającymi.

 Frezowanie CNC jest jednym z rodzajów takiej obróbki i dotyczy skrawania za pomocą wieloostrzowego narzędzia czyli frezu na obrabiarce sterowanej numerycznie, zwanej frezarką CNC. Podczas frezowania ruch obrotowy wykonuje narzędzie, zaś ruch posuwowy przedmiot obrabiany lub też narzędzie. W zależności od położenia osi obrotu freza względem obrabianej powierzchni rozróżnia się frezowanie obwodowe i czołowe. W zależności od ruchu posuwowego w stosunku do ruchu roboczego rozróżnia się frezowanie współbieżne i przeciwbieżne.
 
Park maszynowy naszej firmy jest wyposażony w różnego rodzaju frezarki CNC. Naszym urządzeniem flagowym jest frezarka Mazak VTC 800/30 SR, gdzie przestrzeń robocza o wymiarach 3500mm x 820mm pozwala nam na zastosowanie obróbki wielkogabarytowej. Maszyny te zostały zaprojektowane tak, żeby sprostać wymaganiom dotyczącym produkcji wieloseryjnej, jak i pojedynczym, skomplikowanym detalom.
Frezowanie CNC w naszej firmie odbywa się na frezarkach, które mogą pracować w 3, 4 i 5-ciu osiach co pozwala nam na zaoferowanie usługi dla wielu gałęzi przemysłu między innymi dla branży motoryzacyjnej, lotniczej, medycznej i energetyki.
 
Zapraszamy do skorzystania z usługi frezowania CNC w naszej firmie.

Formularz kontaktowy dot. Obróbki CNC

12 + 9 =